Untitled Document
 
           
BIKERmania - cykloinfo
.
.
.

Sport

© BIKERmania

 
  Články o cyklistike a cykloturistike  
 

(Ak chcete pridať článok, napíšte nám email. Zaradenie perexu / odkazu na článok je zdarma).

Giant Scott Merida Kenda  
 
     
 

Vo Vrakuni vzniká nová cyklotrasa pri Malom Dunaji

Novobudovaný úsek spojí kruhový objazd s cyklotrasou na Ihličnatej. Po dokončení sa napojí na cyklotrasu Jurava.

Pre všetkých milovníkoch bicyklovania máme výbornú správu. V mestskej časti Bratislava-Vrakuňa sa začala výstavba posledného chýbajúceho úseku cyklotrasy popri Malom Dunaji. Ak sadnete vo Vrakuni na bicykel a vyrazíte smerom na východ, pokračovať môžete do Ivanky pri Dunaji, cez Vajnory a Svätý Jur až do Rače.

viac: https://bratislavskykraj.sk/vo-vrakuni-vznika-nova-cyklotrasa-pri-malom-dunaji/

 
     
 

Najbližšie si zoberte na noc do Košíc bicykel a spoznajte mesto týmito trasami

Prečkali ste lockdown, zobudili ste sa v Košiciach a máte celý deň pred sebou. Štyria lokálni cyklisti vám poradia, čo s ním.

Dobré ráno. Zobudiť sa dole v meste a mať celý deň pred sebou je ideálna príležitosť na poznávanie Košíc a ich okolia na bicykli. Ak nám takéto výlety aktuálne opatrenia umožňujú.

Dole preto, lebo historické centrum Košíc je v údolí a veľké sídliská sú v kopcoch. Práve kopcovitosť mesta znamená, že v Košiciach sú rôzne komunity jazdcov hlavne rekreačnej, cestnej a terénnej cyklistiky, ale keď sa prejdete večer popred Úsmev alebo Pokhoi, tak uvidíte, že mestské bicyklovanie ich rýchlo dobieha.

viac: https://soda.o2.sk/miesta/cyklovikend-v-kosiciach-zostante-na-noc-aby-ste-stihli-co-najviac-tychto-tras/

 
     
 

Nová cyklotrasa s chodníkom spojila centrum Martina s časťou Tomčany

Takmer 900 metrov meria nový cyklochodník do mestskej časti Tomčany, ktorý odovzdali do užívania v Martine. Ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová, na realizáciu projektu cyklotrasy a chodníka pre peších použili dotáciu z cyklovýzvy Ministerstva dopravy a výstavby SR. Celkové náklady boli vyčíslené na 367-tisíc eur.

viac: https://cestovanie.pravda.sk/mesta/clanok/563313-nova-cyklotrasa-s-chodnikom-spojila-centrum-martina-s-castou-tomcany/

 
     
 

CHKO Štiavnické Vrchy

Nová cyklotrasa

Správa CHKO Štiavnické vrchy v spolupráci so Slovenským cykloklubom a spoločnosťou BS-RENT v uplynulých dňoch ukončili práce súvisiace s vyznačovaním novej cyklotrasy vedúcej zo Svätého Antona na najvyšší vrchol Štiavnických vrchov – Sitno. Cyklotrasa vedie po existujúcej asfaltovej komunikácii s celkovým výškovým prevýšením 573 m. V území Národnej prírodnej rezervácie sú v lokalitách Granty, Hradná lúka a na konci cyklotrasy pod Chatou Andreja Kmeťa umiestnené cyklostojany tak, aby cyklisti a cykloturisti mali možnosť svoje tátoše bezpečne odstaviť a uzamknúť.

viac: http://chkostiavnickevrchy.sopsr.sk/nova-cyklotrasa/

 
     
 

Slávnostné otvorenie Cyklotrasy s Lávkou

24.6.2020 o 13.00 h sa uskutoční slávnostné otvorenie Cyklotrasy s Lávkou.
V rámci propagačného podujatia EUROVELO 11 vo Veľkom Šariši sa budú konať aj cyklistické preteky pre verejnosť, ktoré sú naplánované na 5.9.2020.

viac: https://www.facebook.com/events/mesto-ve%C4%BEk%C3%BD-%C5%A1ari%C5%A1-ofici%C3%A1lna-str%C3%A1nka/sl%C3%A1vnostn%C3%A9-otvorenie-cyklotrasy-s-l%C3%A1vkou/570834857204207/

 
     
 

Cyklotrasa Trenčín – Nemšová je otvorená: Kedy sa má úplne dokončiť?

V Skalke nad Váhom slávnostne otvorilo novú cyklotrasu, ktorá spojí dva štáty, dva kraje a dva hrady.

Dva štáty, dva samosprávne kraje a dva hrady spojí medzinárodná cyklotrasa z Trenčína do moravského mesta Brumov-Bylnice. Takmer 12-kilometrový úsek z Trenčína do Nemšovej na slovenskej strane otvorili v pondelok 1. júna pod najstarším pútnickým miestom na Slovensku v Skalke nad Váhom.

viac: https://trencin.dnes24.sk/cyklotrasa-trencin-nemsova-je-otvorena-kedy-sa-ma-uplne-dokoncit-362806

 
     
 

Nová cyklotrasa spojí Žilinu s Terchovou. Cyklisti po nej prejdú o dva roky

Na viac ako 23 kilometroch spája celkom deväť obcí.

TEPLIČKA NAD VÁHOM. Nadšenci cyklistiky a cykloturistiky budú môcť využívať novú cyklotrasu. Od roku 2022 by mala na cyklistickej mape Slovenska pribudnúť cyklomagistrála Terchovská dolina, ktorá na viac 23 kilometroch spája celkom deväť katastrálnych území v smere zo Žiliny do Terchovej.

viac: https://myzilina.sme.sk/c/22428028/nova-cyklotrasa-spoji-zilinu-s-terchovou-cyklisti-po-nej-prejdu-o-dva-roky.html

 
     
 

KOŠICE: Na sídlisku Nad Jazerom pribudla nová cyklotrasa, mesto plánuje ďalšie nové úseky

Zatraktívnenie a zlepšenie možností využívania cyklodopravy vrátane budovania nových cyklotrás je prioritou vedenia mesta Košice. Mesto Košice realizuje v týchto dňoch viacero aktivít, ktoré potešia nielen fanúšikov bezpečnej jazdy na bicykloch.

Na sídlisku nad Jazerom v Košiciach pribudli ďalšie miesta, ktoré môžu využívať cyklisti, chodci, kočíkujúci rodičia s deťmi, či in-line korčuliari. Pri pravom brehu Hornádu, ktorý je vyhľadávanou lokalitou pre rôzne pohybové aktivity, vznikol nový združený chodník pre cyklistov aj peších v celkovej dĺžke 1 846 metrov. Víťaz verejného obstarávania Spoločnosť Cesty Košice ho zrealizovala za sumu 88 085,38 Eur bez DPH.

viac: https://www.kosice.sk/clanok/na-sidlisku-nad-jazerom-pribudla-nova-cyklotrasa-mesto-planuje-dalsie-nove-useky

 
     
 

Slávnostné otvorenie novej cyklotrasy medzi Púchovom a Nosickou priehradou

Príďte sa previezť po viac ako 4-kilometrovom stavebnom unikáte, ktorý cyklistov i peších segregovane od motorovej dopravy dovedie až do kúpeľnej obce Nimnica.

Trenčiansky samosprávny kraj ako investor výstavby novej cyklotrasy pozýva širokú verejnosť okúsiť jazdu po 4,5-metra širokej cyklotrase, tiahnucej sa popri koryte rieky Váh. Cyklotrasa začína v okresnom meste Púchov na priehradnom múre v blízkosti OD Tesco a po ochrannej hrádzi pokračuje až k Nosickej priehrade. Práve kúsok za priehradným múrom končia jej posledné metre, napojiť by sa však na ne v budúcnosti mal siedmy úsek Vážskej cyklomagistrály, vedúci od Nosickej priehrady po železničnú stanicu v Považskej Bystrici.

viac: https://www.puchov.in/slavnostne-otvorenie-novej-cyklotrasy-medzi-puchovom-a-nosickou-priehradou/